Endüstri Mühendisliği (Lisans) Lisans Programı
Bölüm Tanıtımı

Endüstri Mühendisliği Bölümü, 1997 yılında Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde kurulmuş ilk iki mühendislik bölümünden birisi ve ülkemizdeki vakıf üniversiteleri arasında alanında lisans programından mezun vermiş ikinci endüstri mühendisliği bölümüdür. Lisans programımız, 2013 yılından itibaren MÜDEK tarafından akredite edilmiş olup bu programımıza First Cycle EUR-ACE etiketi de verilmiştir.  Akreditasyona tabi öğrencilerimiz Türkiye, Avrupa ve dünyanın çeşitli ülkelerinde geçerliliği akreditasyonla tanınmış lisans diploması sahibi olarak avantaj kazanmaktadır.

Lisans programı öğrencilerimizin organizasyon ve endüstri problemlerinin çözümünde gerekli olan bilgi ve yetenekleri edinmelerini amaçlamaktadır. Ana ilgi alanları üretim ve servis sistemlerinin analizi, tasarımı, planlaması, yönetimi ve kontrolünden oluşmaktadır. 

Lisans programı matematik, temel bilimler ve mühendislik bilimleri üzerine kurulmuştur. Ayrıca öğrencilerin işletme, insan bilimleri ve sosyal bilimlerdeki altyapılarını geliştirmeleri sağlanmaktadır. Bölümümüzde öğretimin İngilizce dilinde yapılması hem öğrencilerimize hem de mezunlarımıza dünya çapında avantaj sağlamaktadır. Geniş kapsamı olması sebebiyle endüstri mühendisliği mezunlarının çeşitli akademik, kamu, sanayi ve servis sektörlerindeki alanlarda iş olanakları bulunmaktadır.

Bölümümüzün akademik kadrosu, Türkiye ve yurtdışındaki seçkin üniversitelerden derecelerini almış olup, uzmanlıkları çerçevesinde ve geniş bir yelpazede öğrencilerimize endüstri mühendisliğinin değişik konularında öğretim vermektedir. 

  • 9 tam zamanlı öğretim üyesi
  • 4 tam zamanlı öğretim görevlisi
  • 1 kısmi zamanlı öğretim görevlisi
  • 1 araştırma görevlisi
  • 1 bölüm sekreteri